Новости

Свет

Пристигнува третото кралско бебе: Кејт Мидлтон примена во болница

Војвотката од Кембриџ рано утрово пристигна во болницата Сент Мери во Лондон каде се породи и претходните два пати. Кејт пристигнала заедно со својот сопруг принцот Вилијам.

„Нејзиното кралско височество војвотата од Кембриџ е примена утрово во болницата Сент Мери за породување“, соопшти официјално Кесингтонската палата.

Пред болницата уште од утринава почнаа да се собираат фанови со знамето на Велика Британија.

Полот на детето се уште не е познат.

Обложувалниците најмногу шанса им даваат на имињата Алис, Мери, Александра и Елизабет ако е девојче, а Артур, Алберт, Фредерик и Џејмс ако е момче.

FILE – In this Friday, April 24, 2015 file photo, Terry Hutt poses for the media with a sign that reads ‘Not Long to Go’ as he waits with other royal fans, outside the Lindo wing at St Mary’s Hospital in London. Kensington Palace says Prince William’s wife, the Duchess of Cambridge has entered a London hospital to give birth to the couple’s third child. The former Kate Middleton traveled by car on Monday, April 23, 2018 to the private Lindo Wing of St. Mary’s Hospital in central London. The palace says she was in “the early stages of labor.” (AP Photo/Alastair Grant, File)

GOLD
To Top