Новости

Свет

Расел Кроу твитна за Грција и Македонија

„Ја сакам Грција, ја сакам Македонија. Се надевам дека сe ќе се среди“, го коментираше на Твитер говорот помеѓу Грција И македонија познатиот актер Расел Кроу кој моментално се наоѓа во Фиренца, Италија.

Расел Кроу е најпознат по својата улога во филмот „Гладијатор“ за која има освоено Оскар.

GOLD
To Top