Новости

Свет

Во Германија регистрирани 21.506 нови случаи на Ковид – 19

Од почетокот на пандемијата во Германија, 619.089 лица биле заразени со вирусот, а 11.096 лица починале.

Во последните 24 часа, бројот на пациенти со коронавирус во Германија е зголемен за 21.506, соопшти Институтот за инфективни болести Роберт Кох. Во последните 24 часа 166 лица починаа како резултат на вирусот, пренесува Ројтерс.

GOLD
To Top