Новости

Свет

(Видео) Најмалку тројца починати во ураган во Русија, летале покриви, дрвја

Силен ураган ја погодил Свердловската област во централна Русија.

Летале покриви, ветерот уривал балкони, дрвја, сообраќајни знаци. Според телевизијата „Звезда“ во невремето загинале три лица.

GOLD
To Top