Новости

Свет

Од утре влез во САД само со негативен тест

Почнувајќи од утре сите патници кои сакаат да влезат во САД мора да имаат негативен тест за коронавирус или документација со која се потврдува дека оздравеле од ковид-19, објави американската амбасада во БиХ. Документацијата не смее да биде постара од три дена од датумот на поаѓање на летот за Соединетите Американски Држави.

 

Евротип
SNBROKER
To Top