Новости

Свет

Путин ја повика владата на итна средба

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин денеска ќе одржи видео средба со членовите на Владата.

Клучна тема на државниот самит ќе бидат мерките за ублажување на последиците од меѓународните санкции врз националната економија на Русија, соопшти прес-службата на Кремљ.

Евротип
SNBROKER
To Top