Новости

Свет

29 – годишен Македонец почина по жестока тепачка

Македонски државјанин на возраст од 29-години починал како резултат на жестока тепачка
која се случила во австриската провинција Регај, во градот Веклабрук.

Веста ја соопшти австриската полиција, објавуваат австриските медиуми, пренесува Слободен печат.

Идентитетот на починатиот Македонец не се открива, а како причини за смрт се наведени повредите здобиени во тепачката.

Тој починал во болница, а неколку лица биле повредени и пренесени на интензивна нега пренесува промотор.

GOLD
To Top