Новости

Свет

Принцот Чарлс позитивен на коронавирус

Британскиот принц Чарлс е позитивен на коронавирус, јавуваат британските медиуми.

Синот на кралицата Елизабета и таткото на Вилијам и Хари, се тестирал, а резултатот бил позитивен.

71-годишниот принц е позитивен, се вели во соопштението потврдено утрово од Бакингамската палата.

GOLD
To Top