Новости

Шоубиз

Џорџ Клуни: Насилството врз Меган е како кон принцезата Дијана

Медиумите ја малтретираат Меган Маркел на ист начин како и кај мајката на принцот Хари, покојната принцеза Дијана.

Ова го изјави Џорџ Клуни, кој е близок пријател со Војводата и Војвотката од Сасекс.

„Тие ја следат насекаде”, изјави тој за австралиските медиуми. Според него, таа веќе е во седмиот месец од бременоста и не треба да се мачи со ова.

„Таа е прогонувана и клеветена на ист начин како и кај Дијана. Нејзината приказна се повторува”, додаде холивудската ѕвезда.

Џорџ Клуни, исто така, го коментираше писмото што, според британските медиуми, Меган го испратила до својот татко.

„Не можам да ви кажам колку ме вознемирува ова … Бев изненаден. Мислам дека е неодговорно “, рече тој.

Познатиот актер и жена му Амал беа меѓу официјалните гости на свадбата на принцот Хари и Меган Маркел.

Четворицата се добри пријатели, па дури и холивудската ѕвезда треба да стане кум на детето на кралската двојка.

Се очекува дека војвотката ќе се породи на пролет.

Иако е веќе бремена, таа не престанува со своите обврски и не покажува дека нејзините претставници се загрижени.

Меѓутоа, пред еден месец, некои изданија укажаа дека нејзиниот изглед покажал дека е под стрес.

GOLD
To Top