Новости

Шоубиз

Андреј Пајмакоски: Млад прилепски манекен со светски изглед

Со оглед на фактот што е релативно млад, сигурни сме дека на Андреј Пајмакоски му претстои успешна светска манекенска кариера.

Овој 18-годишен Прилепчанец воодушевува со одличните фотографии на Инстаграм, а претходно оваа година се појави и во спот на пејачката Александра Јанева за песната “Се одбирам себе”.

Имено, Андреј во слободно време обожува да црта, во кое како што вели и самиот се заљубил неодамна, a за 10 години се надева дека неговиот труд и самодоверба ќе го однесат на светски ревии и секако на проекти за големите брендови, пишува порталот “Hashtag”.

Во продолжение, погледнете ги неговите фотографии:

GOLD
To Top