Новости

Шоубиз

Болката за мајка и не поминува: Јелена девет дена по смртта на Дивна донесе важна одлука- еве што ќе се случи со нејзиниот дом

Ни девет дена по нејзината смрт пејачката Јелена Карлеуша не може да се помири со фактот дека нејзината мајка повеќе ј а нема.

Српските медиуми пишуваат што ќе се случи со домот на нејзината мајка во кој таа живееше долги години, а во истиот и почина.

Имено поп пејачката нема никогаш да ја продаде куќата на нејзината мајка и на тој начин ќе биде сочувам споменот на радио водителката во белградската населба Алтина.

-Јелена од секогаш зборувала дека мајка и е нејзиниот центар на светот, па нејзината смрт тешко ја поднела. Таа донесе конечна одлука куќата на Дивна да не биде продадена, а работите ќе си останат како што ги оставила нејзината мајка се со една цел- да ја потсетуваат на неа, вели извор за српските медиуми.

GOLD
To Top