Новости

Шоубиз

ВИДЕО: Инстаграм гори, Богдана пред свадбата со Вељко имаше луда моминска вечер

Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ на 24 ноевмри ќе се венчаат, а снаата на Цеца синоќа ја прослави својата моминска вечер.

Фотографии и видео снимки од одличната забава ги преплавија социјалните мрежи, па според истите Богдана во опуштено издание и насмевка на лицето уживала во добрата атмосфера.

Идната невеста се забавуваше со Анастасија Ражнатовиќ, нејзините сестри и пријателки, а прославата започна во лимузина. Сите беа облечени во бели наметки, додека Богдана носеше розова. Ова за некои беше доволен знак, дека таа треба да роди женско бебе.

Балони, цвеќиња, украси, свеќи, храна и музика ги  пречека во вилата каде се спавече во чест на идната госпоѓа Ражнатовиќ.

GOLD
To Top