Новости

Шоубиз

ВИДЕО: И Цеца го чекаше Путин во Белград

Доаѓањето на претседателот на Русија, Владимир Путин во официјална посета ја преврте Србија наопаку со оглед на тоа што илјадници граѓани излегоа да го пречекаат, а имаше и „тепачка“ околу тоа кој ќе седне на свечената вечера организирана од српскиот претседател Александар Вучиќ.

Српските медиуми пренесуваат дека дури и Цеца излегла да го пречека Путин, како и дека руски песни му пеел министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ.

– Драго ми е што бев овде и голема чест, истакна Цеца.

Евротип
Евротип
To Top