Новости

Шоубиз

ВИДЕО: Меси спаси жива глава на Ибица

Последните денови на одморот Лео Меси ги минува на островот Ибица , каде се забавува со сегашните и поранешните колеги како Луис Суарез , Џорди Алба и Кеско Фабрегас.

Но , забавата му беше прекината кога еден гостин на забавата прво го нападна вербално , а потоа се обиде и физички да с епресмета со фудбалската ѕвезда.

За среќа , интервенираа телохранителите. Меси помина неповреден , поради брзата интервенција на обезбедувањето на клубот.

https://twitter.com/Team_10_Messi/status/1155600829145133059

Првиот дел од одморот Меси го помина на Карибите , потоа замина на неколку дена во Барселона , за да продолжи на Ибица , каде веќе со години таму го минува одморот со семејството. На подготовките на Барселона ќе им се приклучи во среда , на 31 јули.

GOLD
To Top