Новости

Шоубиз

ВИДЕО: Свадба на деценијата во регионот: Цеца го ожени синот – Се венчаа Богдана и Вељко

Вељко Ражњатовиќ и Богдана Родиќ, вчера во храмот Свети Сава во Белград, се заветувале на вечна љубов, а ги венчал семејниот духовник, Стефан Шариќ.

Младенците пристигнале со одвоени автомобили, а во паркот пред храмот имало голем број љубопитни граѓани, па по излегувањето од возилата добиле громогласен аплауз.

Вељко прв влегол во храмот, а неколку моменти потоа и невестата, која била прекриена со вел преку лицето и рамената. Таа со насмевка влегла во црквата додека најмладите сватови и го носеле долгиот вел…

Свадба како свадба, би се рекло, но оваа е на синот на најголемата ѕвезда во регионот на која присуствувала скоро цела српска елита – како музичка така и политичка.

Во продолжение погледнете ги видеата и фотогалеријата од свадбата на синот на Цеца Ражњатовиќ:

https://www.instagram.com/p/B5QULrOgzGX/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B5QOE7aABxP/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B5Qnu-iAMxT/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B5RJjzMAWCH/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B5RKdMWgdZi/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B5RLm2IA9SH/?utm_source=ig_embed

 

GOLD
To Top