Новости

Шоубиз

Вечерва настапуваат „Ај Кју“ на првото евровизиско полуфинале

Photo by: Andres Putting

Македонските претставници на годинешниот 63. Избор на Евровизија, „Ај Кју“ настапуваат вечерва, на првото евровизиско финале во Лисабон Португалија. Тие ќе настапат 11-ти по ред со песната „Lost and found“.

За влез во финалето нашите претставници ќе се натпреваруваат со уште 18 земји, Азејберџан, Исланд, Албанија, Белгија, Чешка, Литванија, Израел, Белорусија, Естонија, Бугарија, Хрватска, Австрија, Грција, Финска, Ерменија, Швајцариј, Ирска и Кипар.

Втората полуфинална вечер е на 10 мај, додека големото финале е закажано за 12 мај.

GOLD
To Top