Новости

Шоубиз

Вељко по стапките на Аркан: Свадба со традиционални обичаи – еве ги деталите

Светлана Цеца Ражнатовиќ не ја крие возбудата која ја чека оваа година по повод женењето на својот син Вељко Ражнатовиќ.

Свадбата која ќе биде за неколку месеци ќе биде традиционална, пренесуваат српските медиуми.

Исто како неговиот татко Вељко ќе ја земе својата свршеница Богдана Родиќ од своето родно место, ќе пука во јаболко и ќе ги применува сите традиционални обичаи.

https://www.instagram.com/p/BqKyQ8JC378/?utm_source=ig_embed

Потоа младенците, сватовите и роднините ќе се вратат во Белград каде ќе ги дочека Цеца, а воедно и ќе се одржи венчањето. Ова ќе биде најголема веселба во семејството на пејачката по свадбата на Цеца и Аркан.

Пејачката не крие дека веќе во ек се подготовките и дека нема да штеди пари за нејзиниот син.

GOLD
To Top