Новости

Шоубиз

(Видео) Главниот фаворит за победа на годинешната Евровизија

Високо котира во обложувалниците, а дека безброј фанови типуваат на него покажува и бројот на прегледи на видеото на Youtube, 111 милиони прегледи. Ниту еден спот на песните од годинешната Евровизија нема толку прегледи. А тешко и дека некој ќе му се доближи. Тој е Франческо Габани, годинешниот претставник на Италија.

Габани настапи на првата полуфинална вечер вo ревијалниот дел со песната „Occidentali’s Karma“.

GOLD
To Top