Новости

Шоубиз

(Видео) Ова е спотот за новата песна од Тоше, „Light the flame“

Десет години по последниот концерт на македонскиот ангел Тоше Проески, беше промовирана негова нова песна, „Light the flame“.

Фановите на Тоше вечерва по десетти пат создадоа „ѕвездено небо“ во негова чест на плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Евротип
SNBROKER
To Top