Новости

Шоубиз

(Видео) Слепо аутистично момче ги воодушеви и расплака сите со своето пеење

22-годишниот Коди Ли на сцената дојде со неговата мајка каде настапи како дел од музичкото шоу „Америка има талент“. Но, никој не очекуваше што ќе се случува наредните минути. Ова слепо момче со аутизам со својот волшебен глас ги крена сите на нозе.

„Музиката му го спаси животот“, рече неговата мајка.

GOLD
To Top