Новости

Шоубиз

Грешка во белоруското гласање, гласовите корегирани: Тамара прва од жирито, седма во финалето

Македонската претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска сепак заврши на седмото место на евровизиското финале и на првата позиција според гласовите на жири комисијата.

На интернет страницата на Евровизија е објавено дека е констатиран пропуст во гласањето на белоруското жири, а среќната вест ја објави и Тамара Тодевска на нејзиниот профил на „Фејсбук“.

GOLD
To Top