Новости

Шоубиз

Има ли нешто помеѓу Лејди Гага и Бредли Купер?

Се чини дека соиноќешното доделување на оскари за некои беше магично и бајковито. Но, секој од свој аспект. Ако не би зборувале за клишето на волшебните тоалети кои продефикираа над црвениот тепих во Холивуд, би забележале нешто друго.

Бредли Купер и Лејди Гага навистина направија хит со нивното прво заедничко филмско остварување, а музиката на песната и текстот која произлезе од филмот е дефинитивен заразен емотивен хит на кој веруваме на многумина му се најде на топ листата. Но, дали целата оваа атмосвера која зборува за вљубените ликови ба Гага и Бредли можеби се рефлектира и во нивниот реален живот од другата страна? Според вчерашниот настап и онтерпретацијата на песната ,,Shallo” по сe изгледа дека востински искри летаат помеѓу големите уменици. Но, што ќе рече на тоа девојката на Купер? Изгледа дека се замислала после глетката пред милионската публика на настапот на нејзиниот Бредли. Таа искрено се надева дека тоа е чиста професионалност и се е во склоп со нивната ,,лажна” програма за привлекување и задоволување на публиката како перцепиент. Епа ајде да не и го кршиме филмот. .Да речеме дека и ние веруваме во тоа. Но, до кога? Хмм… Некои работи едноставно не можат да се сокријат.

Лејди Гага ја прими статуетката за Најдобра оригинална песна и со солзи во очите одржа емотивен говор на сцената, во кој му се заблагодари на Бредли.

GOLD
To Top