Новости

Шоубиз

Катарина Ивановска стана мајка, на свет го донесе малиот Вања

Македонската манекенка Катерина Ивановска синоќа на свет го донесе нивното прво дете, роди здраво машко дете, кое го доби името Вања.

Породувањето се случило во една од приватните клиники во Скопје, а не требаше да помине многу време за атрактивната и популарна мама да се пофали на социјалните мрежи, а на честитките за добредојде на малиот Вања од обожавателите, пријателите и најблиските им нема крај.

 

Евротип
SNBROKER
To Top