Новости

Шоубиз

Најужасните модни оскаровски комбинации низ годините!

…И додека едвај се чека овогодинешниот најспектакуларен настан за доделување на оскарите, во меѓувреме би се потсетиле на најужасните комбинации низ годините.

Сите сакаат да бидат најубави на црвениот килим, мислам…О Боже! Кој не би сакал?!

Замислете си само за момент да ја имате таа шанса да прошетате таму, блиску до Анџелина Џоли, до Скарлет Јохансон, Бред Пит и кој уште не. Цело внимание е токму во вас, притисокот е преголем за одржување на насмевката пред Фотоапаратите, но притисокот би бил уште поголем, многу пред тоа. Всушност, се би започнало од моментот кога ќе одлучувате што би носеле за да се претставите како најголема модна икона.

Епа токму тој пат изгледа е најтежок за некои од популарните актерки, пеачки… Во борбата на идеите, може да настане модна конфузија, па од нешто едноставно, комбинацијата да стане нешто кичесто и светски голем моден промашај, кој благодарение на блицот, ќе се памети низ годините.

Еве неколку фотографии од популарните дами, кои направиле огромни модни утки. Искрено се надеваме дека годинава сите повеќе ќе внимаваат.

Heather Mills на доделувањето на оскарите 2002годинa

Melissa McCarthy 2013

Sophia Loren 2009

Kelly Rupa 2018

Cher 1986

Bjork 2001

Uma Thurman 2004

Angelina Jolie 2012

Евротип
SNBROKER
To Top