Новости

Шоубиз

Не беше со него на централниот терен: Новак Ѓоковиќ откри каде беше Јелена Ѓоковиќ за време на финалето

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го освои Грен слемот Вимблдон, откако вчера во финале во пет сета го совлада Роџер Федерер.

Во меч кој траеше речиси пет часа, за прв пат на Вимблдон беше применето правилото да се игра тај-брејк во петтиот сет по 12:12 во гемови.

Конечниот резултат е 3-2 за Ѓоковиќ.

Сопругата на Новак, Јелена Ѓоковиќ не беше на централниот терен, но преку социјалните мрежи се огласи и откри колку горда е на сопругот.

Новак Ѓоковиќ откри каде била неговата сопруга за време на финалето на Вимблдон.

-Мојата сопруга и ќерка се во Лондон, но се дома. Им праќам една голема прегратка. Ве сакам и се гледаме наскоро,изјави Ѓоковиќ по подигнувањето на пехарот.

GOLD
To Top