Новости

Шоубиз

Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи

На Јутјуб се појави нова песна на починатиот шведски ди-џеј Авичи, со наслов „SOS“, којашто е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни годинава.

Вокалот е на Алое Блак, со кој Авичи соработуваше и во својот можеби најголем хит – „Wake Me Up“.

Ди-џејот лани си го одзеде својот живот во Оман.

GOLD
To Top