Новости

Шоубиз

Почина Дивна Карлеуша

Познатaта српска новинарка и мајка Јелена Карлеша, Дивна Карлеуша, почина во нејзиниот дом на 61 година.

Kaко што пренесуваат српските медиуми, Дивна починала денеска во 12:30 часот, по долго и тешко боледување.

Дивна е родена во Словенија во 1958 година и била запаметена како поранешна новинарка „Радио Белград”.

GOLD
To Top