Новости

Шоубиз

По двете близначиња, Рики Мартин доби ќерка

Порториканскиот пејач и актер Рики Мартин објави на Инстаграм дека добил трето дете, ќерката Лусија.

Мартин на Инстаграм објави фотографија од раката на бебето, наведувајќи дека неговиот сопруг, арапскиот уметник Џван Јосеф и 10-годишните близнаци „се вљубени во Лусија“.

View this post on Instagram

Nos emociona anunciar que nos hemos convertido en padres de una hermosa y saludable niña a la que hemos llamado Lucía Martin-Yosef. Esto ha sido sin duda un cumpleaños y celebración de la Navidad única en nuestras vidas. Tanto sus hermanos como Jwan y yo estamos completamente enamorados de nuestra beba y agradecidos de poder comenzar este 2019 con el mejor regalo que podíamos recibir, el regalo de la vida. We are beyond happy to announce that we have become parents to a beautiful and healthy baby girl, Lucia Martin-Yosef. It has been a special time for us and we cant wait to see where this stellar baby will take us. Both her beautiful brothers and me and Jwan have fallen in love with Lucia ❤

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

-Пресреќни сме што станавме родители на преубаво и здраво девојче Лусија Мартин Јосеф. Ова се посебни моменти за нас и со нетрпение чекаме да видиме каде ќе не однесе оваа преубаво бебе. Сите сме вљубени во неа и нејзините прекрасни браќа и Џван и јас, напиша Мартин.

Тој минатата година беше номиниран за наградата Еми за споредна улога во серијата „Америкнска крими приказна: Убиствтото на Џани Версаче“.

GOLD
To Top