Новости

Шоубиз

Тамара Тодевска се породи, доби синче

33 – годишната пејачка Тамара Тодевска денес го роди своето второ дете, а среќната вест ја сподели на социјалните мрежи.

Македонската музичка ѕвезда му посака добредојде на овој свет на своето синче кое го доби името Дарен.

Тамара на Facebook напиша: „Пред точно саат време се роди нашиот Дарен. Хана доби братче, а Мачка и јас уште една неопишлива љубов.“ 

Ова е второ дете на Тамара и Александар Димитровски – Мачка, кои се родители и на 2-годишната Хана.

https://www.instagram.com/p/BrTD0ZfHSWc/

GOLD
To Top