Новости

Шоубиз

ФОТО: Тамара со евровизискиот тим во црна елеганција на портокаловиот тепих во Тел Авив

Македонскиот музички тим кој на чело со официјалната претставничка Тамара Тодевска ќе ја претставува нашата земја на натпреварот „Песна на Евровизија“ имаше одлична промоција на портокаловиот тепих во Тел Авив.Македонскиот тим зачекори на портокаловиот тепих на Евровизија.

Тамара, како и секогаш со раскошна насмевка на лицето, ги поздрави присутните чекорејќи на портокаловата стаза облечена во црн фустан кој е креација на Александар Ношпал, и дакоративен накит Rebecca на себе.

https://www.instagram.com/p/BxX7fbCnlY0/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BxX-gRTFOSW/?utm_source=ig_embed

На тепихот со неа беа и нејзините придружни вокали Антониа Гиговска, Александра Јанева и Васил Гарванлиев, како и Коста Петров, Роберт Билбилов и Арменд Рамадани.

GOLD
To Top