Новости

Шоубиз

Холивудската легенда Кирк Даглас почина на 103-годишна возраст

Славниот актер Кирк Даглас починал во 103-та година од животот, соопшти неговиот син актерот Мајкл Даглас.

Веста за смртта Даглас помладиот ја потврди за списанието „Пипл“, пренесоа британските медиуми.

-Со огромна тага јас и моите браќа соопштуваме дека Кирк Даглас не напушти, наведе Мајкл.

„За светот беше легенда, актер од златната ера на филмот, кој и самиот доживеа златни години, хуманитарец чија посветеност кон правдата и принципите во кои веруваше на сите им станаа стандарди кон кои треба да тежнееме“, додаде Мајкл Даглас.

GOLD
To Top