Новости

Шоубиз

Холивудските ѕвезди Салма Хајек, Рајан Рајнолдс и Самјуел Л. Џексон снимаав во Ровињ, Хрватска

Салма Хајек и Самјуел Л. Џексон на Инстаграм објавија фотографија од прошетката по улиците на Ровињ со пораката ,, Новата филмска локација изгледа ветувачки! Хрватска на прв поглед е прекрасна!” Ова на Инстаграм го објави Семјуел Л. Џексон , со панорама од градот на само 24 часа по пристигнувањето.

 

View this post on Instagram

 

This new location looks promising! Croatia is lovely at first glance!#hitmanswifesbodyguard#rovinj

A post shared by Samuel L Jackson (@samuelljackson) on

Заедно со Салма Хајек и Рајан Рајнолдс стигнаа во голема тајност на аеродромот во Пула со чартер лет од Лондон. Сепак , новинарите дознаа за тајниот лет и го наполнија аеродромот. ,,Стигнавме на нова волшебна локација.” , напиша Салма Хајек по пристигнувањето.

Тие наредните денови на локации во Ровињ ќе ја снимаат акциската трилер комедија ‘The Hitman’s Bodyguard 2’.

Евротип
SNBROKER
To Top