Новости

Шоубиз

Нераскинливи пријателства на некои популарни холивудски дами

Штом станува збор за прјателството, естрадните ѕвезди, популарните филсмки актерки и актери и многу звучни имиња, и тоа како ги бираат најважните личности кои ќе го следат секој чекор во нивниот приватен живот.

Надвор од филмското платно, некои од нив, станаа многу блиски. Изгледа дека довербата ја стекнале токму со константните работни средби. Секојдневието си го прави своето и оформува нераскинливи пријателства, а еве неколку токму такви искрени холивудски нераскинливи врски.

Како едно од најубавите животни искуства е доживотното пријателство, а токму тоа се случило со Џенифер Анистон и Кортни Кокс.Нив ги спои нам добропознатата омилена серија „Пријатели“, а како што поминуваат годините тие станувале уште поблиски.

Несебична безусловна пријателска љубов споделуваат и Камерон Диаз со Дру Баримор, а како пример и доказ дека вистинските пријателства можат да постојат и знаат и умеат да се негуваат, се оние на Никол Кидман и Наоми Вудс, Тина Феј и Ејми Полер, Бијонсе, Кели Роланд и Мишел Вилијамс.

 

Евротип
SNBROKER
To Top