Новости

Шоубиз

Адел со ново момче! – Што ја привлече? Неговиот изглед или неговиот џеб?

Пејачката Адел се разведе од Симон Конечки во 2019 година и оттогаш јавноста е заинтересирана за нејзиниот емотивен статус.

Во еден момент се чинеше дека таа влезе во врска со раперот Скепт, но во текот на 2020 година пристигна демант.

Најновите фотографии кои стигнаа до медиумите ги поттикнаа шпекулациите, а многумина се убедени дека поп-sвездата има ново момче. Станува збор за Рич Пол со кој Адел се појави на кошаркарски натпревар во видно добро расположение.

Веруваме дека името на ова момче не ви звучи познато, но тој е еден од највлијателните агенти на НБА. Еден од неговите клиенти е Леброн Џeјмс. Меѓу друготл ова момче се најде на престижната листа на списанието Форбс. Неговото богатство се проценува на приближно 100 милиони евра.

После оваа приказна, сè што треба да сториме е да почекаме за натамошниот развој на настаните, и да откриеме дали станува збор само за врска што брзо ќе пројде и ќе се заборави или ова ќе биде нова љубовна инспиративна приказна за пејачката.

Евротип
Евротип
To Top