Новости

Шоубиз

Актер совршено го имитира Робин Вилијамс во видео снимка која многумина дури ги расплака

Џејми Коста е американски актер, комичар и имитатор кој ги воодушеви фановите на Робин Вилијамс. Тој неодамна објави 5-минутно видео на својот ,,you tube” канал, во кое го толкува славниот актер и неговиот клип е прегледан повеќе од три милиони пати за само три дена.

Во видеото, кое е претставено како да е направено за аудиција за биографски филм за Робин Вилијамс (што во реалноста с still уште не е планирано), Коста го покажува својот неверојатен талент имитирајќи го говорот и движењата на познатиот актер во речиси совршен начин. Инаку оригиналната сцена се случи на 5 Март 1982 година во студиото каде што се снимаше серијата Mork and Mindy.

Вилијамс, кој го играше вонземјанинот Морк во овој ситком, ја вежбал сцената за тогашната претстојна новата епизода пред огледало, но одеднаш го прекинала неговата колешка од серијата, Пем Добер, која ја игра Сара Марфи во краток клип. Таа го известува дека неговиот пријател Џон Белуши, кој исто така е актер и комичар, починал претходната ноќ од последици од предозирање со дрога. Иако шокиран од оваа вест, особено затоа што истиот ден тој се сретнал со неговиот пријател, Вилијамс сепак одлучува да биде професионалец и се појавува на снимањето на новата епизода од неговиот ситком.

Ова видео остави толку импресивен впечаток кај фановите на Робин Вилијамс што многумина од нив признаа дека плачеле. Допрени од талентот на Џејми Коста и неговата посветеност на Робин Вилијамс, тие изразија желба тој да ја интерпретира починатата холивудска легенда во идниот биографски филм подветен на оваа холивудска ленда.

Евротип
Евротип
To Top