Новости

Шоубиз

Андреа се претстави на Евровизија и повторно ја придобива нашата публика

На евровизиската сцена во Торино, се појави и нашата претставничка Андреа Коевска.

После скандалот, притисокот и бројните критики за немилиот настан, сепак евровизискиот настап се случи и судејќи според коментари на социјалните мрежи, според бројната наша публика, таа одлично ја изведе својата музичка нумера. Со едноставен настап, Андреа ја отпеа својата песна без многу кореографија каде во фокусот беше самата пејачка облечена во креација на Цаци Паковска.

Погледнете ја нејзината изведба подолуво текстот.

Евротип
SNBROKER
To Top