Новости

Шоубиз

Бритни Спирс зачекори во брачните води по трет пат!

Во Четвртокот познатата поп ѕвезда која помина низ безброј скандали, психичко растројство и се бореше за слобода од старателството на нејзиниот татко, со нејзиниот долгогодишен љубовен партнер, фитнес тренерот Сем Ашгари го кажаа судбоносното,, Да” на интимна церемонија што се одржа во Лос Анџелес.

Меѓу останатите гости, присутни биле кралицата на поп музиката Мадона, модната дизајнерка Донатела Версаче, Парис Хилтон. актерката Дру Баримор. Но, меѓу гостите кои ја славеа љубовта на парот, нејзиниот татко и нејзините деца не се појавиле.
Бритни за свадбената церемонија избра фустан од италијанската модна куќа Врсаче.

Во исчекување сме за фотографии од атмосверата на нивната свадба.

Евротип
SNBROKER
To Top