Новости

Шоубиз

Венчавката на ќерката на Бил Гејтс – Луксузна приказна што ќе се раскажува

И додека врзуваме крај со крај, некој некаде ужива во благодетите и крајно му се заблагодарува на ,,штркот”. Му се заблагодарува или заборава на него? Дали кога си роден во богатство, се трга можноста дека можеше да биди лошо. Ние, од оваа перспектива пак, би рекле дека можеби можеше и кај нас подобро, но ајде…

Наследничката на империјата на Мајкрософт, Џенифер Гејтс, се омажи за 30-годишниот Најел Насар. Луксузната венчавка беше во саботата и се случи на грандиозниот семеен имот во Вестчестер во државата Њујорк.

Невестата блесна во романтична венчаница Вера Ванг која ќе ја чува приказната од веројатно една од најлулсузните свадби во светот.

Свадбата на имотот всушност беше втората венчавка на двојката, бидејќи тие исто така се ветиле едни на други на тајна верска муслиманска церемонија во петокот вечерта, пишува Daily Mail. Тогаш, одржале приватна муслиманска церемонија во градината на семејниот имот од 142 хектари во Северен Салем, Њујорк, а потоа во саботата се организира многу поголема венчавка со 300 гости.

По венчавката, Џенифер и нејзиниот татко Бил, танцуваа на песните на Елтон Џон.

Невестата, која носеше фустан на Вера Ванг, беше опкружена со девет деверуши облечени во зимзелени тоалети на тоалетот.

Во последните неколку дена, на имотот беа изградени специјални оранжерии, каде што се одржа забавата за гостите.

Направено е преку меѓусебно поврзани простории покриени со стакло, а можеа да се видат и долги бели клупи и маси украсени со розови цветови.

Списокот на гости во саботата главно го сочинуваа пријателите и семејството, со некои политичари и познати личности меѓу кои и Џорџина Блумберг, ќерка на милијардерот Мајкл Блумберг, беше поканета.

Екстравагантниот дводневен настан чинеше околу два милиони долари.

Инаку младоженецот Насар е роден во Чикаго во семејство на милионери, кои наводно воделе компанија за архитектура и дизајн во Кувајт. Џенифер и тој станаа двојка во 2017 година, а ги поврзала заедничката пасја на трките со коњи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Katharine (@jenniferkgates)

 

Кога ја објавија свршувачката во Јануари, Џенифер го нарече Насар „единствен“ и беше воодушевена од неговиот романтичен предлог.

„…Едвај чекам да го поминеме остатокот од животот учејќи заедно, растејќи, смеејќи се додека се сакаме. Би рекла милион пати ,,да”! “, меѓу другото напиша напиша ќерката на Бил Гејтс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Katharine (@jenniferkgates)

Евротип
Евротип
To Top