Новости

Шоубиз

Кевин Спејси доби кауција откако беше обвинет за сексуален напад

Судот во Лондон му одреди кауција на американскиот актер Кевин Спејси, откако беше обвинет за четири точки за сексуален напад врз тројца мажи.

Адвокатот на Спејси пред судот изјави дека тој „остро ги негира“ сите обвинувања за криминал.

Нему му беше дадена безусловна кауција откако неговиот адвокат изјави пред судот дека ќе мора да се врати во САД помеѓу судењата за да работи и да се види со семејството.

Актерот е обвинет за обид за сексуален напад во мај оваа година.

Обвиненијата се однесуваат на два наводни инциденти во Лондон во 2005 година, уште два во 2008 година и уште еден инцидент во Глостершир, западна Англија во 2013 година.

Наводната жртва на инцидентите во 2005 година сега има четириесет години, додека двајцата мажи кои наводно биле вмешани во инцидентите во 2008 и 2013 година сега се на возраст од триесет години, соопшти лондонската Метрополитен полиција.

Неговото следно рочиште е закажано на 14 јули.

Евротип
SNBROKER
To Top