Новости

Шоубиз

Кејт и Вилијам се огласија за однесувањето на малиот принц – Фановите воодушевени

Ниту кралицата, ниту Хари и Меган, ниту Кејт и Вилијам немаа толку внимание како што малиот принц Луис доби коментари на социјалните мрежи и текстови.

На сите им беше јасно дека целиот протокол е многу досаден за четиригодишното дете, а тој не го криеше несогласувањето со тоа дека кралскиот настан треба да се одржи како манифестација планирана за возрасни.

Принцот правеше гримси, се качуваше, се кривеше со јазилот и се обиде да ја затвори устата на мајка си. Додека некои обожаватели на кралското семејство беа шокирани од непристојното однесување на едно кралско дете, други имаа едноставно објаснување „се однесува како секое дете на место каде што не сака да биде“.

И поради двете страни, родителите конечно се огласија.

Во заедничката објава Вилијам и Кејт заблагодарувајќи се на сите, искоментираа и за нивниот син.

Благодарам на сите што покажаа благодарност на кралицата за нејзините инспиративни 70 години на тронот. Се надеваме дека имавте викенд за паметење. Сите си поминавме неверојатно, особено Луис… “, напишаа тие.

Евротип
SNBROKER
To Top