Новости

Шоубиз

Модни бламови на познатите кои сигурно ви се случиле и вам!

Епа очигледно, тоа им се случувало и на најдобрите! Следниот пат кога ќе ве засрами вакво нешто, потсетете се дека тоа им се случува на луѓето кои имаат цел тим стилисти околу себе.

Отворен шлиц, премногу кратко здолниште, длабок шлиц на фустанот, ,,непослушно бикини”… Сите ние сме имале вакви ситуации во нашите животи, а еве ги ,,папарацо” фотките на познатите.

Џeнифер Лопез, беше божица на ревијата во Венецијс за  D&G, но малку ја ,,расипа сликата” заборавајќи ја етикетата на моделот.

Но, Џеј Ло не е единствениот во тоа – се чини дека етикетата е детал за кој славните личности не се грижат.

Кејт Босфорд го остави истиот непосакуван детал на чевлите додека одела на вечера за Денот на вљубените.

Истото се случи и со Џеј Зи – затоа што, се разбира, не се само жените жртви на модните обвинувања.

Сепак, најлошото е кога таков безопасен детал го расипува целокупниот впечаток за гламурозна облека. Така Никол Кидман блесна во црно -белиот тоалет во Кан, но ја заборави и етикетата на нејзините потпетици. Сепак „боди очи“.

И Џесика Алба доживеа слична модна ,,несреќа” како Џеј Ло.

И таа заборавила да ја симне цената од нејзиниот нов блејзер, па тој усрамено ѕирна во нејзината инаку одлична облека.

Покрај етикетите, Џенифер имаше мала непријатност кога нејзиниот силиконски градник излезе на виделина од под нејзиниот кроп топ без прерамки.

И дури ниту војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, не може да се спаси од ветрот, што е многу незгоден особено ако носите лелеави фустани.

Значи грешки сме.. Всушност, луѓе сме и правиме грешки! Но, ова нека не ве охрабрува па да измислувате нова мода па да шетаме со етикети!

Извор: zadovoljna.rs

Евротип
Евротип
To Top