Новости

Шоубиз

Најубавите модни изданија од Греми наградите

Во Лас Вегас се одржа 64-тото доделување на Греми наградите, а ѕвездите дадоа се од себе да не воодушеват, покрај нивните впечатливи настапи, и со гламурозни, луксузни тоалети. Домаќин на вечерта беше Тревор Ноа, а на церемонијата, меѓу другите, присуствуваа Лејди Гага, Џастин Бибер, Оливија Родриго, Силк Соник, Х.Е.Р., Џеј Балвин и многу други.

Пред почетокот на свечената церемонија, ѕвездите продефилираа на црвениот тепих, а она што веднаш можевме да го забележиме е дека изборот на многумина падна на нешто посмела креација, со поголем ризик! Трендот на црно-бели креации повремено го прекинуваа влијанијата на нежните розови тоалети, а гламурозните фустани беа ефектно придружени со подеднакво елегантни фризури и впечатлива шминка.

Аврил Лавињ

Џаред Лето

Криси Тајген и Џон Леџенд

Дуа Липа

Кајли и Џастин Бибер

Рејчел Зеглер

Лени Кравиц

Парис Хилтон

Лејди Гага

Кортни Кардашијан и Тревис Баркер

 

Извор: Vogue

Евротип
SNBROKER
To Top