Новости

Шоубиз

На 57 години почина една од ѕвездите на серијата „Сексот и градот“

Актерот Вили Гарсон, најпознат по улогата на Стенфорд во „Сексот и градот“, почина на 57 -годишна возраст.

Гарсон го играше најдобриот пријател на Кери Бредшо во хит серијата.  Гарсон требаше да се појави и во новите епизоди од рестартирањето на серијата закажано за HBOMax.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Willie Garson (@willie.garson)

Синот на Гарсон ја објави веста на социјалните мрежи, пишувајќи на Инстаграм: „Те сакам многу тато. Почивај во мир и многу ми е мило што ги сподели сите авантури со мене и можеше да постигнеш многу. Горд сум на тебе “.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Willie Garson (@willie.garson)

Евротип
Евротип
To Top