Новости

Шоубиз

На 87 години, почина легендарниот американски ТВ водител Лари Кинг

Во 87 година од животот почина славниот телевизиски водиле Лари Кинг, кој беше еден од најпознатите луѓе во историјата на телевизијата во Америка, но и пошироко.

Лоренс Харви Цејгер, познат како Лари Кинг, почина утрово во медицинските центар во Лос Анџелес.

-Со длабока тага, Ора Медиа мора да ја соопштиме веста за смртта на нашиот косоновач, водиле и пријател Лари Кинг, е објавено на официјалниот профил на Твитер на светски познатиот водител.

Се уште не се познати причините за смртта, но познато е дека Лари Кинг пред неколку недели бил хоспитализиран заради од корона вирусот.

GOLD
To Top