Новости

Шоубиз

Некогаш наивно момче, а сега најбогатиот британец помлад од 30 години

Музичарот Хари Стајлс го освои првото место на листата најбогатите британски личности помлади од 30 години. Пред него на таа позиција бил Ед Ширан, но тој исчезнал од листата кога наполнил 30 години, пишува магазинот Heat кој вусшност и ја направи оваа листа.

Некогаш слаткото и наивно моче сега стана најбогатиот британец, а фотографијата погое е направена уште кога музичарот беше дете.

Хари Стајлс го направи своето богатство преку неговата музичка кариера и неговиот последен мошне успешен албум Harry’s House. Албумот го содржи хитот As It Was, кој помина шест недели на врвот на музичките топ листи во Велика Британија.

Тој глумеше и во холивудски филмови како „Не грижи се мила“ и „Полицаец“, а се појавуваше и во реклами. Неговото богатство се проценува на 116 милиони фунти.

Евротип
SNBROKER
To Top