Новости

Шоубиз

Нема да верувате како Ева Лонгорија го ,,врати” виткото тело после бременоста

Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ е снимена на одмор во шпанскиот град Марбела каде била во друштво на својот четиригодишен син Сантијаго Енрике.

Инаку актерката која често оди на шопинг без шминка и радосно позира за папараците, еднаш откри како успеала да го врати своето тело и да ги отстрани вишокот килограми. Имено, минатата година во шоуто со Елен Деџенерис изјави дека може да се заблагодари на редовното скокање на трамболина за обликот на телото и дека тоа го прави по еден час дневно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

Всушност иако ни звучи смешно, скокањето на трамболина е една од омилените популарни активности низ светот што сега не е наменета само за деца.
Сите сакаме да ослабнеме, а овој пат сето тоа можеме да го направиме преку забава.

,, Доколку сакате да ги согорите маснотиите околу стомакот и бутовите, доволно е да вежбате на трамболина околу 150 минути вежбање неделно.”

Во продолжение погледнете ја трансформацијата на ѕвездата на познатата серија,, Очајни домаќинки” што се должи токму на оваа забавна активност.

Евротип
SNBROKER
To Top