Новости

Шоубиз

Објавен е првиот трејлер за „House of the dragon“

Објавен е првиот трејлер за „Куќата на змејот“(House of the Dragon), серија за куќата на Таргариен што се случува два века пред настаните на „Игра на тронови“.

Во филмот ќе се прикаже времето кога владееше династијата, така што не мора да кажуваме се за тоа како паднал престолот.

Во еден момент се вели: „Соништата не не направија љубезни. Тоа го направија змејовите “.

Најавено е дека серијата ќе пристигне на HBO во 2022 година. Трпеливо чекаме.

Евротип
SNBROKER
To Top