Новости

Шоубиз

Објавен трејлер на ,,House of Gucci”, филм со Лејди Гага и Ал Пачино!

Вистинската приказна за семејната империја зад модната куќа Гучи е опишана во филмот

,,House of Gucci”
Неговата акција се случува во 1995 година

По настанот што ја потресе Италија,
Убиството на Маурицио Гучи, кое го нарача неговата поранешна сопруга Патриша Реџиани, е настан кој се случува во 1955 година и токму после ваквиот момент започнува акцијата во истоимениот филм.

 

Адам Драјвер е во улога на Маурицио Гучи, додека Лејди Гага ја игра Патриша Реџиано. Холивудскиот ветеран Ал Пачино е во улога на Алдо Гучи, најстариот син на Гучи Гучи, основачот на популарната италијанска модна куќа. Џереми Ајронс и Селма Хајек исто така се појавува во филмот.

,,House of Guccu” беше режиран од славниот Ридли Скот. Филмот е адаптација на истоимената книга од Сара Геј Форден, врз основа на која сценариото го напишаа Беки Џнстон и Роберто Бентивења. Премиерата на филмот е закажано за 24 Ноември.

СН Брокер
To Top