Новости

Шоубиз

Овие холивудски ѕвезди одбиваат да бидат на социјалните мрежи!

Повеќето познати личности користат некои од популарните социјални мрежи, а некои дури се прославија и благодарение на овие апликации. Со своите верни фанови, тие споделуваат детали од нивниот приватен живот, ги најавуваат своите нови проекти, ги објавуваат своите фотографии и ги рекламираат разните брендови кои стојат зад нив.

Сепак, има и познати личности кои се држат настрана од социјалните мрежи. Таквите sвезди обично се држат до својата приватност во споредба со другите познати личности или едноставно немаат желба да се занимаваат со „самопромоција“ во кое било време од животот. Во следните редови ќе ви откриеме кои луѓе од светот на шоу-бизнисот немаат никакви профили на социјалните мрежи.

Ема Стоун

Ѕвездата на филмот „Ла Ла Ленд“, во едно интервју за списанието Ел изјави дека социјалните мрежи не се за неа. Имено, таа рекла дека не би можела да толерира и да чита туѓи коментари за сè што објавила, а особено не би сакала да чита коментари за нејзиниот изглед.

Даниел Крег

Актерот кој веднаш го поврзуваме со Џејмс Бонд од истоимениот филм, веројатно никогаш нема да биде присутен на социјалните мрежи. Тој верува дека не би било добро за неговото семејство и убеден е дека социјалните мрежи земаат премногу време.

Кејт Бланшет

Иако таа тврди дека социјалните мрежи се корисни за создавање нови познанства, двојната оскаровка Кејт Бланшет, не сака да има профил на ниту една од нив. Особено и пречи говорот на омраза или фактот што луѓето понекогаш се групираат на социјалните мрежи во завојувани страни, кои немаат разбирање за различно мислење.

Џорџ Клуни

Клуни постојано повторуваше дека луѓето не треба да знаат сè за славните, ниту треба да ја коментираат секоја нивна изјава и строго да ја критикуваат, како да зависи од тоа судбината на човештвото. Од овие причини, тој сè уште нема профили на социјалните мрежи и се сомневаме дека тој некогаш ќе го смени ставот за тоа прашање.

Кира Најтли

Популарната англиска актерка имала профил на Фејсбук пред десет години, но веднаш по 24 часа решила да го избрише. Таа денес тврди дека тоа било добра одлука, како за себе, така и за нејзините деца, за кои не сака да бидат во центарот на вниманието на јавноста сè додека не пораснат и сами не одлучат дали или колку сакаат да бидат изложени.

Кристен Стјуарт

Theвездата на филмската серија Самрак не е воодушевена од влијанието на технологијата врз комуникацијата меѓу луѓето, па затоа веројатно никогаш нема да ја најдеме на Фејсбук, Твитер, Инстаграм и други социјални мрежи.

Бред Пит

Бред Пит се согласува со ставот дека социјалните мрежи се корисни кога треба што побрзо да побиете некои невистинити факти и шпекулации за вас, кои штотуку се објавени. Сепак, тој сè уште не е присутен на социјалните мрежи, иако изјави дека би сакал да постојат уште кога бил помлад.

GOLD
To Top