Новости

Шоубиз

Пејачот од Манескин очаен: „Денеска е тажен ден за мојата земја“

Резултатите од изборите во Италија, на кои победи кандидатот на десницата Џорџа Мелони, ги засегна голем број познати личности во оваа земја, а се чини дека најтешко му падна на фронтменот на познатиот италијански бенд Манескин, Демијан Давидо, кој го сподели неговото незадоволство со неговите следбеници на неговиот Инстаграм и со тоа предизвика бројни реакции.

 

Познатиот пејач, кој на оваа мрежа го следат пет милиони луѓе, на својот профил напиша: „Денес е тажен ден за мојата земја“, напиша Дамијано привлекувајќи го вниманието на следбениците.

Иако неговата облека и однесување привлекуваат внимание каде и да се појави, Дамијано никогаш не ги криел своите политички ставови. „Слободна Украина, ф*к Путин“, рече тој на сцената на Коачела, а тој и неговата девојка Џорџа Солери се активни во борбата за родова еднаквост.

„Мораме само да се спротивставиме“, прокоментира неговата 26-годишна девојка Џорџо Солери, додавајќи: „Какво болно будење. Полошо од која било хронична болест“.

Евротип
SNBROKER
To Top